The One I Want to Take - 10.DÍL

10. června 2012 v 23:05 |  One Direction ff

"Harry, já jsem docela tolerantní holka, ale tohle je moc i na mě" snažila jsem se mu vytrhnout svou ruku a, aniž bych se na něj podívala, mířila ke stolu k ostatním.

"Claire, počkej, poslouchej mě..."

"Ne nebudu. Dej mi prosím pokoj. Mám za sebou naprosto nechutnou podívanou, když bych se měla ještě s tebou bavit, asi bych neudržela večeři." vytrhla jsem mu konečně svou ruku a rozběhla se ke stolu. Ke klukům. K Louisovi. Teprve když jsem spočinula s obličejem přitisknutým k Louisově hrudi, propukla jsem v nezadržitelný pláč.

"Kláro, zlato, co se stalo?" nechápal nejprve, ale pak uviděl v dostatečné vzdálenosti rozpačitě postávat Harryho. Jeho provinilý výraz mluvil za vše. "Aha, Harry..." špitl tiše a už zase vypadal, jako by z toho všeho vinil především sebe. "Promiň, Kláro... já... měl jsem ho líp hlídat... promiň, nechtěl jsem... tak moc jsem nechtěl, aby si byla smutná... pššš" snažil se utišit mé vzlyky a hladil mě po vlasech.

"Jak mohl... jak mohl, když ví... jak moc ho mi...miluju" zalykala jsem se já pláčem a vztekem dohromady. Teprve teď jsem pochopila, proč mě kluci varovali a proč se o mě Loui tak bál. Asi jsem neměla být tak naivní.

"Claire..." ozval se nejistý hlas blízko mě.

"Jdi ode mě!" vztekala jsem se. Jak mohl? A proč?

"Louisi...?" řekl ten hlas prosebně.

"Ticho tady jsem řekla!" zaječela jsem na něj, ale kluci přesto neudrželi pousmání nad mým vyjadřováním. Neumím být v angličtině hrubá a sprostá, jak by se v tuto chvíli hodilo. A asi za to můžu být ráda, protože takhle působím alespoň jako kultivovaná zhrzená milenka.

"Loui, prosím..." ozvalo se šeptem.

"Co po něm chceš?" vyjela jsem na něj. "Chceš mu taky nějak ublížit, taky mu zkazit večer?" chtěla jsem říct život, ale pak jsem si uvědomila, že mu přece nemůžu popřát takovou čest. Copak mi může někdo jako on zkazit celý život? I když v hloubi duše jsem věděla, že může a že na tom právě pracuje.

"Kláro?" šeptl Louis. "Já vím, jak ti je, ale Harry by chtěl, abys ho alespoń chvíli poslouchala a... já bych to taky chtěl. Prosím, vyslechni ho aspoň a pak už se rozhodni, jak chceš."

"No, co teda chceš?" zvedla jsem hlavu k Harrymu. Louisovi jsem prostě nemohla říct ne.

"Omluvit se ti" sklopil oči. "A poprosit tě o druhou šanci."

"Ty máš ještě tu drzost..." zaječela jsem, ale nedořekla to, protože si mě Loui přivinul k sobě a můj obličej přitiskl na svou hruď.

"Harry ne, nech jí teď být" řekl diplomaticky, vzal mě za ruku a odvedl mě z baru ven.

Čerstvý vzduch mi trochu pročistil hlavu, alespoň jsem přestala plakat tak vehementně a dokázala trochu myslet. Ano, začala jsem myslet, a možná právě to bylo špatně. Začala jsem přemýšlet a jak jinak, než hledat chybu v sobě. On přece chtěl, abych šla večer s nimi, když bych šla, nejspíš by se nic nestalo. A navíc, byl připitý. Já jsem během svého posledního vztahu taky měla pár úletů - ale to nebyl tak vážný vztah, jako sem si myslela, že je tenhle. Ale neměla bych ho odsuzovat, když sama jsem ve svém životě taky podváděla. Všechno se mi honilo v hlavě a čím dál víc jsem viděla sebe jako viníka a Harryho jako ubohou oběť, kterou jsem já nechala "pohozenou" v baru, a tak se jí někdo chopil. Prostě jsem taková.

"Kláro, ty ho ale stejně pořád miluješ, viď? Stejně mu to odpustíš, že jo?" Ten kluk do mě viděl.

"Asi jsem blbá, ale miluju ho a vždycky budu." vzdychla jsem si a opřela se o Louise.

"Takže mu odpustíš... On tě miluje jako ještě asi žádnou jinou, ale nevím, jestli by byl schopný být dokonale věrný i té nejdokonalejší na světě." objal mě.

"Loui?"

"Ano, Kláro?"

"Já jsem tak ráda, že tě mám. Já nevím, ale přijde mi, že jsi pro mě stejně ještě víc než Harry." usmála jsem se na něj.

"Vážně?" podivil se, ale v jeho očích byla vidět skutečná radost. "Pro mě jsi taky ještě víc než Eleanor." stiskl pevně mou ruku a zamířil zpátky k baru. "Vlastně,... víc než cokoliv." dodal ještě.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 tins tins | 11. června 2012 v 15:19 | Reagovat

to je ako droga! ďalšiu!! :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama