Průběh přijímaček na lékařskou fakultu...

22. června 2012 v 13:16 |  Cosi jako deníček
No takže z 1. kola - testů - jsem obdržela nejspíš nejlepší výsledek ze všech, takže jsem postoupila do 2. kola. Ústního pohovoru.
Nejprve jsme tam čtvrt hodiny čekali a vůbec nevěděli, co se bude dít. Pak nám tam konečně vyvěsili rozdělení k jednotlivým komisím, kterých bylo 20 a byli rozmístěné různě po motolské nemocnici. Tam nás dovedli do jedné místnosti, kde jsme čekali, až nás zavolají. Já byla díkybohu hned třetí, takže jsem nemusela čekat dlouho, ale ti poslední tam museli být až do 1 hodiny.
Nejprv jsem si šla vytáhnout otázku, já si vylosovala Drogy a drogová závislost vyjma alkoholismu a kouření - povolit x zakázat. Takže to nebylo zas tak blbé téma. Měla jsem asi 15 minut na přípravu, na kterou mě zavřeli do jiné místnosti. Tam jsem si mohla napsat poznámky a rozmyslet, co říkat. Pak jsem byla předvolána před komisi, která se mi představila a posadila jsem se. Pak jsem začala povídat něco o drogách a nějaké své názory na legalizaci, ale byla jsem dost nervózní a dost jsem ztrácela souvislost myšlenek. Ale modlím se, že jim to stačilo. Moc mi do toho neskákali, naopak jsem někdy už nevěděla co říct a zasekla se a čekala, že se na něco zeptají a oni nic. Tak bylo chvíli trapné ticho a tak jsem začala mluvit zase o něčem jiném... no dost děs. Pak se zeptali, proč chci studovat medicínu, tak jsem řekla takovéty obvyklé kydy, jak chci pomáhat lidem a tak, a pak mi dali ještě pár záludných otázek typu co bych chtěla dělat za obor nebo jestli už jsem přijatá jinde na školu, tak doufám, že je to neodradilo, že jsem. Já prostě jinam nechci než na 2. lf.
Takže teď musím už jen čekat na výsledky, které dostaneme po 4.7., ale já doufám, že daleko dřív, protože jsem nervózní až hrůza. Držte mi prosím všichni palce, ať se nade mnou smilují a dovolí mi u nich studovat.

Jinak, celkový přístup k uchazečům byl na 2.lf naprosto odlišný a stokrát lepší než na 1.lf, kde na nás koukali jak na tupá zvířátka, která mohou být ráda, že se dotkla svou nohou posvátného prahu 1.lf, a která si nemohou dělat naděje na studium v jejich škole. Na 2. si s námi přišel popovídat sám děkan, nemuseli jsme ani odevzdávat kabelky, mohli jsme během testu pít a nepůsobilo všechno tak nepřístupně a nepřátelsky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama